Uczestnikami konkursu były gminy z terenu województwa warmińsko-mazurskiego oraz instytucje otoczenia biznesu i naukowe, działające w województwie warmińsko-mazurskim.

Przedsięwzięcie obejmowało dwie kategorie:
– promocja ogólna (działania promocyjne na rzecz wzrostu atrakcyjności turystycznej regionu, sportowe wydarzenia, aktywny wypoczynek czy inicjatywy kulturalne, realizowane przez społeczeństwo lokalne);
– promocja gospodarcza (działania promocyjne na rzecz wzrostu atrakcyjności gospodarczej gminy/miasta, w tym działania promocyjne mające na celu przyciągnięcie inwestycji).

Do organizatorów wpłynęło 18 projektów (7 w kategorii promocja gospodarcza oraz 11 w kategorii promocja ogólna), które zrealizowane zostały w terminie od 1 kwietnia 2015 do 30 września 2016 roku, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

ZWYCIĘZCY KONKURSU „PRO WARMIA I MAZURY 2016”:

Kategoria promocja gospodarcza:
Nagroda główna Urząd Gminy Kurzętnik – „Dobrze wykorzystaj 500+ – działki za pół ceny” – celem projektu jest rozwój mieszkalnictwa jednorodzinnego na terenie gminy, inwestycja w przyszłość dzieci z rodzin korzystających z rządowego programu, poprawa demografii w gminie oraz zwiększenie dostępności działek budowlanych. Gmina zaoferowała 33 działki przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. W ramach projektu nabywcom zostanie udzielona bonifikata w wysokości 50% ceny podstawowej podanej w wykazie oferowanych nieruchomości. Kupujący musi posiadać decyzję o przyznaniu świadczenia wychowawczego z programu 500+ oraz zobowiązać się, że nabytej ziemi nie odsprzeda przez 10 lat, może natomiast przekazać ją swoim dzieciom.

Kategoria promocja ogólna:
Nagroda główna Urząd Miasta Olsztyna – Akcja promocyjna „Visit Olsztyn. Nocujesz-zyskujesz” – pakiet lojalnościowy, który powiązał obiekty stricte noclegowe z podmiotami świadczącymi usługi. Celem akcji jest zwiększenie ruchu turystycznego w stolicy regionu oraz rozwój funkcjonujących w mieście podmiotów branży turystycznej, rozrywkowej i usług. Usługa jest całoroczna i skierowana do turystów spędzających minimum jedną noc w wybranych obiektach noclegowych w mieście. Ze względu na oferowane rabaty i inne przywileje usługa generuje większy ruch turystyczny.

Wyróżnienie w kategorii promocja ogólna:
trafiło do Urzędu Miejskiego w Suszu – „EuCO Susz Triathlon 2016” – Susz od wielu lat uznawany jest za stolicę polskiego triathlonu. W 25 edycji sportowych zawodów wystartowało blisko 1900 zawodników z kraju i zagranicy.